"Toto je výjimečný večer. Stalo se pouze jednou, v roce 1991, že jsme na festivale promítali rozpracovaný film, byla to Kráska a zvíře," sdělil jeden z organizátorů festivalu Richard Pena.

Scorsese vysvětlil, že na filmu se ještě bude upravovat zvuk, hudba, barvy a efekty. “Jsou to zatím previzualizace, počítačem vytvořené postavy, které by měly být lidmi. Doufáme, že hodně brzy," uvedl režisér.

Snímek vznikl podle knihy Briana Selznicka The Invention of Hugo Cabret a jde o magický příběh o sirotkovi, který žije sám na nádraží v Paříži ve 30. letech.

Hrají v něm Asa Butterfieldová, Chloe Moretzová, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Jude Law, Ray Winstone a další. Premiéru v amerických kinech by měl mít koncem listopadu, do Česka dorazí až v únoru 2012.

Martin Scorsese, jeden z nejuznávanějších amerických režisérů 20. století, se nejvíce proslavil během sedmé dekády, režíroval však již v 60. letech. Ke klasice patří třeba jeho starší snímky Taxikář, Alice už tu nebydlí, Zuřící býk a Špinavé ulice. Z pozdější doby vynikli Mafiáni, Gangy New Yorku nebo Casino. Velice dobře byl hodnocen jeho thriller z roku 2010 Prokletý ostrov.