Co pro vás znamená čínský nový rok?

Představuje především pouto s Čínou, souvisí to se vzpomínkami z dětství. I když žiju v Praze, zůstávám Číňankou. A oslava nového roku je v Číně největší událostí, je to největší tradiční svátek.

A znamená pro vás něco, že letošek je rokem opice?

Opice je skutečně velmi chytré zvířátko, a tak rok, který je v jeho znamení, přinese něco pozitivního. Já tomu docela věřím. Proto jsem se i v rámci programu snažila přiblížit, co představuje opice, která je veselá a důvtipná, ale také se opičí. Proto jsem do Archy pozvala operní pěvkyni Terezu Roglovou. Obě jsme ženy z Východu, ale z různých kultur. A protože v Číně máme známou postavu Opičího krále Sun Wu-kchunga, s hereckou skupinou No Ne, kterou tvoří moji bývalí žáci, jsme nastudovali kus Opičí král, abych zdůraznila atmosféru večera.

Kdo dále v Arše vystoupí?

Především hudebníci, se kterými spolupracuji, hlavně skupina Horská karavana. Ale hrát bude i perkusionista Jaroslav Kořán a kytarista Pavel Richter.

Nechybí v programu více Číňanů?

Sama doufám, že dalších oslava se zúčastní více zástupců čínské komunity, krajanů, kteří by reprezentovali čínskou kulturu.. Tentokrát se mi to teď nepodařilo zorganizovat, ale doufám, že příště se to už povede.