Ona na to byla připravená a chytila šanci za pačesy. Nyní posílá do světa již druhé album nazvané Věrně nevěrná a vzhledem ke svému mládí k němu přibaluje pořádnou porci náruživých plánů.

Sama s producentským světem

"Celé to začalo deskou, kterou jsem loni nahrávala v Los Angeles. Byla původně v angličtině a já si říkala, že by u nás mohla vyjít. Nakonec jsem ale podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony Music/Bonton, s nímž jsme se domluvili, že to celé přetočíme do češtiny. Z toho jsem teda velkou radost neměla," přiznává mladinká pohledná dívka s hlubokýma očima, kterou byste při setkání na ulici na budoucí hvězdu české popové scény netipovali.

Dohoda byla jasná, pokud česká verze alba uspěje, již realizovaná anglická dostane zelenou na zahraničním trhu.

"Do Ameriky jsem se dostala díky producentovi Michaelu Jayovi, což je kamarád mého manažera Luďka Malára. Znám ho už několik let, seznámili jsme se v Praze, když jsem dělala na projektu Co láska si žádá s Věrou Špinarovou. Stali se z nás přátelé, mailujeme si a on pro mě píše písničky," prozrazuje zpěvačka a jednoho by napadlo, že to všechno profesionál Jay dělá zadarmo, kvůli jejím očím.

"To je mezi manažerem a Michaelem, ale musím říct, že jeho písničky mi strašně sedí. Ví, jak zpívám, co umím. Někdy napíše i text. Díky tomuto kontaktu jsem se v Americe seznámila i s dalšími producenty, například Johnnym Jammem, zakladatelem skupiny Aqua, nebo Georgem Corantenem, který dělal desku pro Janet Jackson. Ten mi slíbil, že se letos přijede podívat do Zlína, zavřeme se do studia a napíšeme spolu pár písniček. Strašně se na to těším."

Pověsti o nutných sexuálních předehrách, které vztahy v hudební branži provázejí, odmítá. "V Americe se to nemůže stát, tam jsou profesionálové. Přesněji se tak chovali ke mně. U nás takové náznaky byly, ale tím se nezabývám. Mě zajímá hudba, ne vztahy v ní."

Není jiná šance

Alice Konečná zpívá od rána do večera a to od dětství. Ráda by to vydržela co nejdéle. Momentálně individuálně studuje, dochází na hodiny zpěvu k profesorce Lídě Nopové. Je v dobrých rukou, opustila je už pěkná řádka talentovaných zpěváků.

"Když se mě na základce ptali, čím bych chtěla být, odpovídala jsem, že zpěvačkou. Učitelky namítaly, že bych měla mít vybrané ještě jedno povolání, co kdyby to s tím zpíváním nevyšlo. Já ale tvrdila, že to nepřipadá v úvahu, že to prostě vyjít musí," usmívá se zpěvačka.

Škodolibou otázku "Co kdyby to nakonec opravdu nevyšlo" nebere. "Na to nejsem připravená. Naučila jsem se v poslední době přemýšlet optimisticky, takže to vyjde."

Její první deska vyšla loni pod názvem Holka, co máš ji rád. Byla to reakce na vítězství v pěvecké soutěži Zlíntalent.

"Před spaním strašně ráda čtu. Odpoutávám se tak od všeho, co se kolem mě děje," dostává se Alice nakonec přece jen mimo hudbu. "Teď právě baštím Stephena Kinga, konkrétně Zelenou míli. Film jsem zatím neviděla, ale prý je skvělý. Od Kinga bych chtěla přečíst co nejvíc knížek, jeho způsob psaní mě fascinuje."

Pracovitost Konečné v oblasti hudby vykresluje i skutečnost, že do kina nejraději chodí na filmy v anglickém znění a české titulky ji nezajímají. Učí se populární hudbě zaslíbený jazyk, vždyť její ambice zdaleka nekončí u hranic v Rozvadově.