„Chtěl bych, aby za první tři roky, které budou krušné, se podařilo dostat to do toho stavu, který jsem si vymodlil, který jsem si vymyslel, a další tři roky abychom si společně s Radou jenom užívali,“ řekl Dvořák. Podle předsedy Rady ČT Milana Uhdeho by byl úspěch, kdyby se Dvořákovi podařilo zrealizovat dvě třetiny toho, co má v plánu.

Dvořák chce zásadně změnit podobu hlavní zpravodajské relace Události a zavést vzdělávací kanál pro děti. Řekl také, že je potřeba vyřešit krizi výroby, jíž ČT prochází. Poděkoval radním za důvěru a mimo jiné poukázal na to, že už má představu, kdo se stane programovým a finančním ředitelem ČT, ale jména neřekl.

Čtěte také: Českou televizi povede bývalý šéf Novy Petr Dvořák

S Feničem počítá

Dvořák také řekl, že by rád spolupracoval s neúspěšným uchazečem o post ředitele Fero Feničem. Podle něj nemusí být jen externím tvůrcem. „Součástí je nový systém výroby pomocí producentských center a v jejich rámci by mohl dostat prostor,“ řekl Dvořák.

Petr Dvořák na středeční volbě generálního ředitele České televize

Petr Dvořák na středeční volbě generálního ředitele České televize

FOTO: Roman Vondrouš, ČTK

Dvořák v projektu i v projevu kritizoval podobu hlavní zpravodajské relace Události. Podle něj budou změny nejdřív na jaře. „Technicky se to nedá změnit dříve,“ řekl Dvořák.

K personálním otázkám nechtěl nic prozradit, s jednotlivými řediteli se prý musí setkat a představit jim svou vizi směřování ČT a zjistit, zda mají zájem s ním spolupracovat.

Dvořák zvítězil ve dvoukolové volbě šéfa ředitele České televize. Z pěti kandidátů postoupil do finále spolu s bývalým šéfem televize Óčko Hynkem Chudárkem. Od patnáctičlenné Rady dostal 12 hlasů.