Text pocházející ze Schormovy pozůstalosti měl Rajmont schovaný v šuplíku téměř dvě desetiletí a čekal na vhodný okamžik. Podle něj nastal v době, kdy se rozhodl přijmout práci v Ostravě. Ještě než začal s ostravskými herci zkoušet, musel ale do dramatizace zasáhnout. "Rozhodně to nebylo tak, že bych chtěl Evalda nějak opravovat. Text byl ale starý 25 let a vlastní dramatizace trochu zastarala. Pokulhávala za dnešními divadelními prostředky," vysvětlil.

Hra se v Ostravě měla uvádět už minulou sezónu. Vinou zdravotních komplikaci ji ale režisér nestihl nastudovat, a proto se realizace odložila. "První premiéra nové sezóny tak je opožděnou premiérou té skončené," uvedl dramaturg divadla Tomáš Vůjtek. Podle něj ale do koncepce začínající sezóny Kafkův Proces zapadá. Tentokrát totiž divadlo vsadilo na čtyři české premiéry a Schormova dramatizace bude pátou českou premiérou.

V hlavních rolích se divákům představí Michal Čapka, Dana Fialková, Tereza Dočkalová, Josef Kaluža či Albert Čuba. Kostýmy připravila Marta Roszkopfová, scénu postavil Martin Černý a hudbu složil Petr Kofroň. Premiéra začne v sobotu 17. září v 18:30.