Debutující režisér Luňák, jehož film putuje z Benátek přímo na nejdůležitější severoamerickou filmovou přehlídku do Toronta, se pak Právu svěřil s bezprostředními dojmy z reakcí publika na film, který spolu s ním uvedli i autoři Jaroslav Rudiš a Jaromír 99 a také herci Miroslav Krobot či Tereza Voříšková.

„Navzdory pozdnímu promítacímu času a bouřce, která začátek projekce ještě o něco zpozdila, jsme byli s reakcemi publika velmi spokojeni,“ řekl Luňák a dodal: „Několik set převážně mladých diváků podle reakcí pochopilo příběh zasazený do středoevropských reálií bez problémů a nakonec jsme se dočkali i potlesku ve stoje, což byl velmi silný okamžik."

Filmový Nebel odpovídá naturelu pana Krobota

O spolupráci s představitelem titulní postavy Miroslavem Krobotem, jehož herecký výraz už měli možnost posoudit diváci festivalů v Berlíně, Cannes i Benátkách, pak Luňák Právu řekl:

„S panem Krobotem jsme úzce spolupracovali už od prvního testu, při kterém jsme během tří dnů rotoskopickou metodou překreslili krátkou scénu natočenou klasickým způsobem. Oproti komiksové předloze odpovídá filmový Nebel více naturelu pana Krobota, jehož zkušenosti režiséra a herce zásadně ovlivnily výslednou podobu filmu. Jeho ojedinělost spočívá i v tom, že se na sebe dokázal podívat jako na kreslenou postavu.“

Zatímco režisér Aloise Nebela se spolu s jeho producentem Pavlem Strnadem už pomalu chystají do Toronta, pokračuje po hektickém víkendu benátský festival v poněkud uvolněnější atmosféře. Přispěla k ní například i Patti Smithová svým improvizovaným koncertem na červeném koberci.