"Chtěli jsme, aby konečná partitura byla prokomponovaná, aby oba objekty měly při koncertu rovnocennou roli," řekl Petr Polívka, ředitel symfonického orchestru.
Skladatel Martin Kumžák vysvětlil: "Orchestr je jediný subjekt, který se k Lucii přidává. Orchestrace je dělaná pro něj, není to písnička s vatou. Orchestr bude nedílnou součástí písně."

Skupina Lucie i sedmašedesátičlenný FOK zkoušely na koncert odděleně, teprve několik hodin před samotnou premiérou se spojily. David Koller řekl: "Vycházeli jsme ze zkušeností z koncertu Lucie v opeře, který se konal na konci roku 2002. Šlo nám o to, aby byly oba subjekty na pódiu souměřitelné. Pokud jde o výběr skladeb, tipovali jsme v kapele, které by byli dobré."

Úterním koncertem spolupráce obou těles nekončí. Na přelomu května a června chtějí vyrazit na společné turné, jež by mělo mít zastávky v Praze, Ostravě, Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Hradci králové. Poté je chtějí prodloužil vystoupeními ve slovenských městech Košice, Banská Bystrica a Bratislava.