"Nabídka se týká všech scén ND včetně Stavovského divadla. Nicméně neplatí na představení hostujících souborů a Laterny magiky. Jinak si ale zájemci mohou vybrat kterékoliv libovolné zářijové představení, " řekl za ND Ondřej Palouš.

Týdny divadlobraní ND pořádalo poprvé loni a podle ředitele ND Ondřeje Černého se setkaly s velkým zájmem veřejnosti. "Kromě výrazných slev hraje roli i fakt, že se diváci dostanou i na představení, která jsou jinak na dlouho dopředu beznadějně vyprodaná," uvedl Černý. Naráží tak na fakt, že většina lístků na oblíbená vystoupení jde během sezóny do rukou abonentů, tedy předplatitelů. "Ti ale začínají lístky kupovat až koncem září, začátkem října, takže první poprázdninový měsíc je opravdu jednou z mála šancí, jak vidět prestižní kusy repertoárů ND, navíc se 40procentní slevou," doplnil Palouš.

Národní divadlo

Národní divadlo

FOTO: fotobanka Profimedia

V září ND uvádí například činoherní inscenaci shakespearovské klasiky Zkrocení zlé ženy, hru Racek od Antona Pavloviče Čechova, kterou pro scénu Stavovského divadla zpracoval Michal Dočekal. V melancholické a tragikomické hře o lásce a samotě exceluje například herečka Taťjana Medvecká nebo František Němec.

Během následujících dvou týdnů bude možné zakoupit také lístky na Kupce benátského, Konec masopustu, na hru Být či nebýt, slavné opery La traviata, Nápoj lásky, Prodanou nevěstu, Verdiho Aidu nebo na baletní představení Baletománie či Svěcení jara, jež připravil umělecký šéf baletu ND Petr Zuska.

"Vstupenky na všechna zářijová představení lze zakoupit pouze v pokladnách Národního divadla - v ulici Ostrovní 1 a v Kolowratském paláci na Ovocném trhu," upozorňuje Palouš s tím, že zvýhodněné vstupenky není možné rezervovat. Nabídka navíc platí jen do naplnění kapacity jednotlivých scén.

Více informací o akci a programu ND na www.narodni-divadlo.cz.