Michael Jackson byl v USA zažalován kvůli zneužívání dětí, ale nikdy mu nic neprokázali. Mnozí lidé z Jacksonova okolí tvrdí, že to byl od začátku jen trik, jak vytáhnout z dětinského naivního zpěváka peníze.

Jeho bratr Jermaine uvedl, že toto další selhání jen potvrzuje jeho názor, že promotér to celé dělá špatně. Koncert spoluorganizuje i Jacksonova matka, ale v rodině se děje něco podivného, protože bratři Jermaine a Randy se od akce distancují.

Gene Simmons ze skupiny Kiss řekl před časem v rozhovoru pro magazín Classic Rock, že "není ohně bez kouře a on nepochybuje o tom, že Jackson zneužíval děti."

Kam půjdou peníze?

Jermaine Jackson byl prý z pozvání Kiss konsternován a dodal: "Je mi smutno z toho, že používají moji matku k propagaci akce. Copak Global Live opravdu potřebuje 81letou ženu k propagaci?"

Velmi zajímavá je i otázka, kterou vznesl Howard Weitzman, právní zástupce rodiny Jacksonů. Jde o to, zda nějaká část ze zisku půjde skutečně na charitu, jak bylo dříve ohlášeno. Podle BBC na to pořadatelská firma dosud neodpověděla.

Na koncertě má vystupovat Christina Aguilerová, Cee Lo Green, Smokey Robinson, JLS a další.