Večer byl tečkou za pochodem homosexuálů, jímž právě vyvrcholil festival sexuálních menšin Prague Pride, jeho účastníkům slíbil Čtvrtníček čtyřprocentní slevu.

Ze sálu divadla byla vyklizena sedadla, čímž jeho kapacita vzrostla - přesto téměř nestačila, dorazilo přes 250 lidí. Vstupenky se prodávaly po 200 korunách a diváky nerozladilo ani to, že představení nezačalo podle plánu.

Reakce na samotný kus, od něhož si většina diváků slibovala vydařenou politickou satiru, byly ale rozporuplné. Někteří po jeho konci z recese vykřikovali: „Bída, vrátit vstupné!“ nebo „ Ještě jednou, ještě jednou!“ O tom, jak zpěvohra vypadala, se koneckonců můžete sami přesvědčit.

Čtvrtníček vylezl před publikum s nabílenou tváří a jeho zčásti pantomimická amatérská produkce trvala zhruba deset minut. Na jevišti se po jeho boku objevili i herci Josef Polášek a Leoš Noha. Jejich repliky doplňovala hudbou kapela Buzerant.

Ta si zahrála ještě před začátkem samotného představení, v čele s hercem Leošem Nohou svlečeným do půl těla. Zazněly skladby jako Hvězdy nad farou, Láďa je jako večernice, Hnědá je dobrá a další parodické předělávky známých hitů. Během večera se pak na jevišti vystřídaly ještě kapely Komorous nebo duo Evald a Vašek.

Petr Čtvrtníček už v minulosti reagoval na mediální kauzy a aktuální události. Populární je parodie korupční kauzy ve fotbale nazvaná Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? z roku 2005. Když odborářský šéf Jaromír Dušek označil šéfa drah Petra Žaludu a další za homosexuály, uspořádal se skupinou Buzerant Koncert pro Žaluda.