Müller bude zpívat největší hity i méně známé písničky v nových komorních úpravách. Především bude ale mít na všech vystoupeních skvělého hosta, českého popového a jazzového zpěváka Dana Bártu.

„Dobře si pamatuje i na první společné setkání před deseti lety, kdy mně Richard Müller pozval na své vystoupení v Praze. I proto si společně zahrajeme duet Tlaková níž. Chystám se ale zahrát i Raye Charlese,“ říká Bárta.

„Nabídkou jsem byl více než potěšen, takže jsem si samozřejmě zajistil prostor a těším se nejen na naši společnou část vystoupení, ale také na to, že si společně s Richardem zapaříme,“ dodal.

Müller pracuje mezitím na nové desce a chystá také souborné vydání všech svých nahrávek. Z nového alba už má hotovou přesně polovinu. Jako ohlédnutí za svou hudební kariérou vydá zpěvák speciální edici 25 cédéček.

V Česku je populární už od 80. let

Richard Müller hraje již od 80. let inteligentní populární hudbu s velkým důrazem na texty a svérázný rockově-šansonový pěvecký projev. Jeho nahrávky Po schodoch, Štěstí je krásná věc či Baroko už patří do zlatého fondu.

Müller se narodil v roce 1961. Počátkem 80. let pracoval jako hudební novinář a studoval Vysokou školu muzických umění v Bratislavě. První písničku Rádio nahrál se skupinou Burčiak. Byl také členem legendární skupiny Elán. S vlastní skupinou Banket vydal album Bioelektrovízia (Po schodoch). Další alba se jmenovala Druhá doba?! a Vpred?. Pak Müller nastartoval velmi úspěšnou sólovou dráhu.

Jeho popularita v ČR byla tak velká, že postupně začal zpívat i česky. V devadesátých letech vydal např. desky Neuč vtáka lietať, 33, L.S.D., Nočná optika a Koniec sveta. V roku 2000 vyšlo album s texty Michala Horáčka - Richard Müller a hosté a o rok později 01. S americkými muzikanty natočil neméně úspěšný Monogamný vzťah a poté třeba album 44.