Před 40 lety

Před 40 lety se vyšplhal na vrchol hitparády Billboard James Taylor s písní You've Got A Friend, kterou původně napsala Carole Kingová a vyšla na její kultovní desce Tapestry. Taylor za svou verzi dostal Grammy v kategorii Pop Vocal Performance.

Co dodat, snad jen, že je to fantastická a dodnes populární skladba a je docela zábavné pozorovat, jak neustále přibývaly nové a nové coververze, až se jejich počet stal neusledovatelným. Odhadem jich bude několik set, ale možná i přes tisíc.

Jen namátkou, bezkonkurenční je podání Donnyho Hathawawye a Roberty Flackové, dobrá je také Stacey Kentová, jako kluk to zkoušel i Michael Jackson, ale jeho verze zrovna moc přesvědčivá není. Naopak hezkou verzi má zpěvačka Maleewan z Thajska.

Před 30 lety

Většina médií povinně zaznamenala fakt, že před 30 lety začala vysílat MTV, a to pověstnou písní Video Kills the Radio Star. Ale z komentářů se nějak vytratilo nadšení, s jakým se kdysi o MTV mluvilo jako o fenoménu celé generace. Asi to bude tím, že MTV už dnes žádným fenoménem není.

Podobných televizí je mnoho a hlavně už televize jako taková mladou generaci moc nebere. Hudba se šíří přes internet, proč si nechat diktovat nějakým moderátorem, co poslouchat? S rozpaky a oddalováním byla spuštěna i česká MTV, jenže ne celoplošně. Zůstala jen na satelitu a na kabelu a sledovanost je minimální. Třeba někdo složí písničku Internet Kills the MTV Star...