"Ženské tělo je krása sama a stojí za to, aby se jím člověk zabýval. Já si své nápady nosím v hlavě a vytvářím je svou fantazií, ale rád se nechám inspirovat krásným originálem v životní velikosti. Způsob, jakým Zdeněk Korčián zahájil vernisáž mě nadchla, protože jsem netušil, co se za plentou skrývá," řekl Právu Ždímal, z jehož dílny vzniklo i logo Divadla Bolka Polívky.

Výstava obrazů a kreseb je situovaná do zakouřeného prostředí, ve kterém je bar kulečníkové stoly a několik automatů. Výtvarník právě tuto spojitost vítá, protože i toto prostředí je život, ve kterém žijeme. "Je to souhra náhod a všechny dohromady dávají této výstavě kulisu, kterou má mít, protože zobrazuje součást našeho života a bytí," dodal Ždímal.

Podle jeho slov mu v hlavě utkvěly především vzpomínky na babičku, maminku a svoji rodinu, které pro něj v životě vždy znamenaly a znamenají moc. Dívky a ženy se v jeho mysli objeví a zase zmizí. Zůstane po nich jen vzpomínka na krásu, kterou pak přetváří do uměleckého skvostu.

Na výstavě, která není určena dětským očím, jsou jak kresby, tak i několik obrazů, které odhalují krásu ženského těla a jeho unikátní křivky. "Tuto výstavu jsme do prostředí naší galerie umístili záměrně, protože zobrazuje to, co v jiných galeriích není. Už od vernisáže, které se zúčastnilo obrovské množství lidí, je patrné, že jsme udělali dobře a návštěvníky díla zaujala," poznamenal spolumajitel galerie Jaroslav Rác.

Výstava je k vidění nepřetržitě po celých 24 hodin bez jediné přestávky a potrvá do 23. února.