Meryl Streepová, která se úlohy „železné lady“ zhostila, se v klipu odmítá vzdát svých perlových náhrdelníků jen proto, aby se zalíbila voličům. „Je úžasné mít možnost prozkoumávat historii této pozoruhodné ženy. Snažím se přistupovat k roli s podobnou horlivostí, zápalem a smyslem pro detail, jakými vládla samotná Thatcherová,“ cituje Streepovou oficiální web snímku.

Na filmu o silné ženě se podílely další úspěšné ženy – režie se zhostila Phyllida Lloydová, která se Streepovou spolupracovala již na úspěšném muzikálu Mamma Mia! Scénář pak vznikl z pera Abi Morganové. „Vždycky mě zajímal vztah mezi politikou a osobním životem,“ říká scenáristka v interview pro britský Telegraph a dodává, že finální podobu scénáře musela několikrát přepracovat.

S výsledkem je však spokojená. Děti Thatcherové, Mark a Carol, ze zfilmování osudů své matky ovšem nadšeny zrovna nejsou. „Zní to trochu jako další levičácká fantazie,“ uvádí jejich znepokojení Telegraph. Margaret Thatcherová letos v říjnu oslaví 86. narozeniny, v posledních letech se však objevují zprávy o jejím zhoršujícím se zdraví.