Patricie, máš před sebou ještě téměř dva měsíce prázdnin, jak je prožiješ? Zaslechla jsem, že si moc neodpočineš?

Bude to tak půl na půl. Začala jsem totiž pracovně, momentálně nahrávám v Bratislavě moje první CD, na které mě připravovala operní pěvkyně Eva Dřízgová. Pozvala jsem si také zajímavé hosty: světoznámou slovenskou sopranistku Adrianu Kučerovou a vynikajícího českého barytonistu Adama Plachetku. Deska vyjde v říjnu.

Takže tví fanoušci už se mají na co těšit. Uvidí tě také na nějakém koncertě?

Vystoupím například 27. července na bratislavském festivalu Viva Musica! Zazpívám zde společně právě s Adrianou Kučerovou známé operní árie, písně a duety. Vše bude pod taktovkou Oskara Rózsu. Tento koncert zachycený na DVD bude také součástí mého debutového alba. Na disku navíc budou rozhovory s umělci a archivní záběry z Talentmánie.

Užijí si tě fanoušci i v Ostravě?

Poslední týden v srpnu začnu zkoušet v Národním divadle Moravskoslezském dětskou operu Kominíček. Hraju zde roli Julie. Premiéra opery bude v září.

Debutové album třináctileté Patricii Janečkové vyjde už letos v říjnu.

Debutové album třináctileté Patricii Janečkové vyjde už letos v říjnu.

FOTO: Novinky

Kdy si teda o prázdninách odpočineš?

Před bratislavským koncertem pojedu k mé nejlepší kamarádce do Beskyd na chatu. A po koncertě máme v plánu celá rodina vyjet někam k moři, asi do Chorvatska.

Změnilo ti nějak vítězství v celorepublikové televizní hudební soutěži život?

Ani moc ne, jenom mám více zpívání a cestování. Času je sice méně, ale když chci, najdu si čas i na kamarádky a taky na koníčky. Kromě hudby a zpěvu mám ráda divadlo, lyžování, plavání a také ráda kreslím. Doma máme pejska a papouška.

Má někdo z rodiny podobný talent?

Hudba byla a je v naší rodině koníčkem téměř pro všechny. Pradědeček zpíval ve sboru, děda hrál na tubu a kontrabas, maminka zase na housle. Moje starší sestra Lucie taky zpívala v operním studiu při Národním divadle Moravskoslezském pod vedením paní Lenky Živocké. Já tam chodím už čtvrtý rok. Sestra to už ale nezvládala časově, má moc učení.

Jaké písně nejraději zpíváš a které posloucháš?

Zpívám od čtyř let hlavně pro radost sobě a lidem kolem sebe. Nejraději zpívám operní árie. Samozřejmě že i poslouchám klasiku, opery. Ale mám ráda i pop ze starších let, například Beatles, ABBU nebo Michaela Jacksona.

Čemu se chceš věnovat po ukončení základní školy?

Určitě se chci dál věnovat hudbě a zpěvu. Můj sen je stát se operní zpěvačkou.

Plánuješ zůstat i nadále v Ostravě?

Zatím ano, ale v budoucnu bych chtěla určitě studovat zpěv i někde v zahraničí.

A mimochodem jaké bylo vysvědčení, jsi s ním spokojená?

Na to, že jsem ve škole hodně chyběla, to dopadlo dobře. Musela jsem totiž poctivě všechno dohnat, dopsat si písemky. Měla jsem vyznamenání, tři dvojky.