Se svým obviněním se obrátil na média a rovněž na Ochranný svaz autorský (OSA). Jeho Komise pro otázky tvorby na listopadovém zasedání konstatovala shodnost refrénů obou skladeb a podpořila Kalouskem navrhované řešení, aby byl na dalším vydání alba vepsán ke skladbě jako spoluautor a připadlo mu padesát procent honoráře z produkcí skladby.

"Support Lesbiens by mi měli poděkovat, protože se díky téhle záležitosti dostali do médií," sdělil tehdy Kalousek a celou věc nejspíš považoval za uzavřenou.

Názor Support Lesbiens

Teprve v lednu vydala skupina Support Lesbiens, konkrétně autoři skladby Yarda Helešic a Kryštof Michal, prohlášení, ve kterém nesouhlasí s Kalouskovým obviněním a tvrdí, že jim žádné resumé od OSA nebylo doručeno.

"Hudbu k In Da Yard jsem napsal já a Kryštof pak ve zkušebně dodělával text," řekl Právu Helešic. "Bylo by drzé a naprosto šílené ukrást někomu refrén a použít ho jako součást vlastního singlu, který je nasazen do všech rádií v zemi."

Před týdnem byl k zasedání Komise pro otázky tvorby přizván i Helešic. "Došli jsme ke zjištění, že totožný je jen první takt, a to jsou dva tóny. Opakuje se v nich třetí a druhý stupeň durové stupnice. Může se to stát, protože hudba už několik století vychází z dvanácti tónů. Zbytek nesouhlasí," řekl Právu.

Jan Kalousek momentálně pobývá v zahraničí. Na březnové zasedání komise bude pozván i on a teprve tam by se mělo rozhodnout o tom, zda se obě strany nějak dohodnou či bude o řešení jejich sporu rozhodovat jiná instance.