Rekord, který má na kontě první díl pokračování s takřka čtyřmi milióny dospělých diváku však nepadl.  Nebyl překonán ani úspěch  filmu Kameňák,  na který se  na Nový rok na Nově dívaly neuvěřitelné tři čtvrtiny diváků, tedy 3,87 miliónu párů očí.

Opakování Ruské rulety na Nově dalo přednost 9 procent diváků a Droopymu na Primě 4,7 procent, 35 procent diváků se od 21 hodin dívalo na Válku Roseových na Nově.

S větším zájmem diváků než seriál Nemocnice na kraji města se v posledních třinácti týdnech nesetkal žádný televizní pořad až na Televizní noviny na Nově a Pokračování legendárního Dietlova příběhu se zároveň stalo nejsledovanějším seriálem veřejnoprávní televize od roku 1997, kdy domácí stanice měří sledovanost. Mimořádně velkou odezvu u diváků měla v ČT ještě třetí řada seriálu Života na zámku (59 % diváků) a Šípková Růženka (57 %).

Fenomenální seriál z obrazovky zmizel, ale ještě ne definitivně. Na sobotní večer ČT právě připravuje zábavný pořad Trochu více Nemocnice: do studia na Kavčích horách včera pozval Martin Dejdar seriálové hrdiny Josefa Abrháma, Ivu Janžurovou, Elišku Balzerovou a další, kteří se podíleli na natáčení seriálu.