Když primář Blažej vstoupil v noci na operační sál a na telefonickou otázku svého syna Honzy odpověděl, že je v kostele, byla to pocta lékařské profesi, nejvznešenější, jakou byl seriál schopen za celých třináct vysílacích týdnů učinit.

 Nemocnice na Novinkách
1. díl - Tajemství
obsah a glosa
2. díl - Pomluva
obsah glosa
3. díl - Balvan
obsah glosa
4. díl - Druhá rodina
obsah glosa
5. díl - Zpověď
obsah glosa
6. díl - Čistka
obsah glosa
7. díl - Past
obsah glosa
8. díl - Úlety
obsah glosa
9. díl - Start
obsah glosa
10. díl - Synové
obsah glosa
11. díl - Zatnuté zuby
obsah glosa
12. díl - Diagnóza
obsah glosa
13. díl - Slib
obsah glosa

Rozuzlení zápletek

Bylo ovšem současně třeba zakončit jednotlivé zápletky, což vneslo mezi beztak chaotické figurky seriálu nový zmatek. Ukázalo se například, že zdravotní sestra Monika lže, jako když tiskne. Když ji vzal mladý Blažej domů na spanilou hysterickou masáž své máti, tvrdila, že se narodila 3. července ve znamení Raka.

Když se ale kdysi šla starému Blažejovi přiznat, že se vsadila o intimní kontakt s ním, vrchní sestře Pěnkavové na chodbě řekla, že je Střelec, čímž dala nasrozuměnou, že si tu a tam z někoho vystřelí. Obě znamení jsou si ve zvěrokruhu tak vzdálena, že to lze vedle záměrné mystifikace vysvětlit snad jen pokročilým stádiem lidské idiocie, či prostou sklerózou.

Jenže on lže i mladý Blažej, a ten je zdravý. Copak doma asi slíbil, když jeho matinku tolik zklamalo přiznání Moniky, že je pouhá zdravotní sestra? Zřejmě hlavu otce Blažeje v igelitu, pro pobavení přestrojenou za velekněžku patologie schopnou pojídat lehkou večeři, nebo tak něco.

Zmatky pokračovaly dál

MUDr. Králová se rozhodla bývalého ředitele nemocnice Pekaře definitivně sprovodit ze světa a přestala s tím až ve chvíli, kdy pochopila, že páchá dvě svinstva souběžně, tedy vraždí a přitom ještě lže vlastní dceři. Starý Sova vyšel z domova důchodců a dezorientován na denním světle skončil nedopatřením v nemocnici, Kamila Horvátová je stále těhotná a už to vypadá jako chronický stav a Gregory Řehoř přiznal sterilitu, čímž vzal vítr z plachet Elišce i její mámě.

Moudrostí byl v dílu celý šik, ale jen jedna byla největší. "Co mám dělat?" zeptal se tradičně dorůžova zmlácený Pěnkava Roma Horváta. "Nejlepší by bylo stát se koněm. Jenže to ještě nikdo nedokázal," dostalo se mu odpovědi. To je fakt, takže se Pěnkava bude muset pozeptat jinde.

Poslední scéna přinesla nečekaný políček zmrtvýchvstalé Ině Blažejové. Hned po probuzení po operaci jí manžel připomněl její zvyk mlčet: "Nic neříkej, za celý život jsi toho moc nenamluvila, tak to teď nepřeháněj. Budu mluvit já." Jinými slovy: "Moc si nevyskakuj, bejby, ještě nemáš vyhráno."

A informace z kuloárů: Bety Čeňková přenechá jedno pianino. Zájemci nesmí ale být přes deset let.