Vladimír Kokolia: Moje tipy

Čtu: Počítačovou literaturu, konkrétně příručku Java-script, kompletní průvodce. Mám to česky, i když bych to raději měl anglicky, kvůli termínům. Těším se na knihu Múzy v exilu od Bořivoje Srby.

Poslouchám: Klasiku. Bacha. Ale to je, jako bych řekl, že jako malíř mám rád Monu Lisu v Louvre.

Viděl jsem: V Jihlavě celý Festival dokumentárních filmů. Těším se na Nudu v Brně, o níž mám nejlepší reference. Na výstavy moc nechodím, to bych mohl v této anketě vystupovat skoro za ignoranty.

Internet: Zajímá mě, také mám internetový Dům umění

Project The Three: Antimother

Po osmi letech obnovila činnost kultovní táborská "Trojka", skupina The Three, která od industriálu zamířila do oblasti ambientní hudby. V jejím duchu se nese album Antimother. Zejména čtyři nové skladby, na koncertech doprovázené stylovou projekcí, jsou pojaty stylově zcela čistě. Jsou minimálně strukturované a rituálně laděné, plochy šumů jen vzácně oživují další zvuky. Nejvýraznější jsou střídmé, leč až bolestně silné údery v závěrečném AM123, rytmus však má i AM3. Nové kompozice doplňují nahrávky z roku 1994, které jsou sice méně radikální a zvukově pestřejší, vzdáleně připomínající zoviet*france, ale už ukazují skupinu jako reprezentantku ambientu bez jakýchkoli přívlastků.

Tajná předání rodiny Jangů
sestavil Douglas Willis

Cvičení taj-či si získalo řadu příznivců i u nás. Kniha s podtitulem Prubířské kameny ověřující pravost umění Tchj-ťi čchüan je výborem z textů, které během padesáti let pořídila rodina Jangů. Nepřináší jen pokyny a komentáře k jednotlivým postojům a cvikům, ale také biografické detaily ze života zakladatelů školy rodiny Čchen i legendy o jejím vzniku.

Argo, 196 stran