Na pódiu chce slavit s přáteli, jako jsou Petr Spálený, Jaroslav Wykrent, Petr Němec, Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský, kteří jí v průběhu její dlouhé kariéry provázeli. Na turné jí doprovodí ostravská skupina Flamingo.

"Moc se na letošní turné těším, dopřávám si odpočinek a klid a na podzim se naposledy postavím na pódia, abych se všemi svými hudebními přáteli a fanoušky rozloučila. Jak jinak, než svými písničkami," uvedla Rottrová, která vydala více než 20 alb a odehrála přes 3 tisíce koncertů.

Začínala v šedesátých letech a její coververze tehdejších amerických superhvězd (Private Number od Bookera T. Jonese, Aint No Way od Arethy Franklinové atd.) svou kvalitou ohromily. Měla štěstí na textaře - psali pro ní Nohavica, Vrba i Kopta. Písničky jako Volej známý číslo, Pane můj a S tím bláznem si nic nezačínej představují vrchol českého mainstreamu.

Na rozdíl od většiny českých popových zpěvaček vždy kladla důraz na kvalitu materiálu, ne na komerčnost. Nezaplétala se do skandálů, s nikým se nesoudila a nevnucovala se do bulvárních časopisů. Její úroveň nakonec potvrzuje i fakt, že ovládá umění odejít včas.