Film vypráví příběh namalovaného osamělého graffiti-tygra, jehož domovem jsou zdi a fasády pražských domů. Město plné posprejovaných špinavých uliček a zákoutí je divokou džunglí, kde tygr hledá cestu ke své ztracené lásce. Graffitiger nabízí netradiční pohled na Prahu, objevují se v něm jak známá panoramata, tak i místa většině lidí skrytá. Natáčelo se celkem v šesti pražských čtvrtích, na více než padesáti různých lokacích, což je na desetiminutový animovaný film velmi nezvyklé.

„Natáčení mého absolventského filmu Graffitiger bylo velmi zajímavou zkušeností. I když jde o animovaný film, strávili jsme mnoho času natáčením venku, v pražských ulicích a snažili jsme se zachytit atmosféru, život velkoměsta se všemi radostmi a strastmi. To byl také jeden z mých cílů při psaní scénáře - nesedět pouze před obrazovkou počítače, ale jít ven, do ulic a vyzkoušet si, jaké je to točit v exteriérech s větším štábem. Myslím, že natáčení si všichni užili, což se projevilo i na výsledné podobě filmu," řekl režisér.

"Jsem hrdý, že Graffitiger sbírá body jak u laické, tak i odborné veřejnosti. Zároveň jsem si jistý, že to není pouze má zásluha. Skvělou práci na filmu odvedl celý štáb v čele s producentkou Pavlou Kubečkovou, precizním kameramanem Janem Šustrem, trpělivým a nápaditým střihačem Otakarem Šenovským, ostříleným zvukařem Markem Musilem či talentovanou skladatelskou dvojicí Michal Reynaud a Luka Křížek. Jsem rád, že jsem měl k dispozici tyto talentované tvůrce, kteří ochotně naslouchali a profesionálně zhmotňovali mé představy."

"Kvalitu animovaného filmu Graffitiger, který vznikl v koprodukci mladé producentky Pavly Kubečkové ze společnosti nutprodukce a FAMU, potvrzují i další ocenění. Na podzim vyhrál animovanou sekci festivalu FAMUFEST, následovala Cena Magnesia – Český lev za nejlepší český studentský film roku 2010. V současné době je Graffitiger s velkým ohlasem u diváků i kritiky uváděn na několika tuzemských a zahraničních festivalech," dodala tisková mluvčí Naďa Machková.