Tipy Simony Postlerové

Čtu: V poslední době se dostanu vlastně jen ke čtení divadelních textů.

Poslouchám: Koupila jsem dětem k Vánocům skupinu Chinaski, a když teď s nimi poslouchám, jednak se mi to pořád líbí, jednak mám radost, že mají děti dobrý vkus.

Viděla jsem: Vlastně jsem to sama neviděla, protože v tom hraji, ale ráda doporučím představení Divadla Na Vinohradech Krejčovský salón. Je to krásná hra, z poválečného období, kdy se lidé vyrovnávali se vším tím, co zažili za války. odehrává se v jedné místnosti a vedle šesti hereček v ní hostuje vynikající slovenský herec Marián Labuda.

Internet: Nepoužívám

Václav A. Šrůtek

Václav A. Šrůtek patří společně se svým vrstevníkem Josefem Lieslerem mezi nejstarší české malíře - 17. listopadu oslavil v plném zdraví jedenadevadesáté narozeniny. Žije na chalupě nedaleko Litoměřic, řídí si sám auto a pravidelně maluje. Na výstavě je více než polovina obrazů, které vytvořil v loňském roce. Jeho velkým tématem je severočeská krajina. Motivy, které zachycuje, připomenou svou komorní atmosférou až klasika francouzské malby Corota, podaného ovšem v Šrůtkově charakteristickém expresivním stylu.

Výstavní sál Salva Guarda, Litoměřice,do 18. 2. 2004

Tajná předání rodiny Jangů

sestavil Douglas Willis

Cvičení taj-či si získalo řadu příznivců i u nás. Kniha s podtitulem Prubířské kameny ověřující pravost umění Tchaj-ťi čchüan je výborem z textů, které během padesáti let pořídila rodina Jangů. Nepřináší jen pokyny a komentáře k jednotlivým postojům a cvikům, ale také biografické detaily ze života zakladatelů školy rodiny Čchen i legendy o jejím vzniku.

Argo, 196 stran