"V programu je málo jazzových akcí a muzikanti z nevážných žánrů, jazzu, rocku, alternativy, folku a další nebyli včas o přípravě informováni, aby se mohli zúčastnit či požádat o ministerský grant," řekl Stivín.

Napadl i úroveň informativního článku z programového letáčku za neobjektivnost vůči jazzu. Jmenoval hned několik dalších osobností, které by do seznamu šedesáti výročí převážně z klasické hudby měly být zařazeny (mj. Jan Klusák, Jiří Mráz, Jana Koubková, Pavel Klikar). "Takový Pavel Klikar toho pro českou hudbu udělal hodně, přitom není typ, který by se vůbec odvážil požádat o grant," uvedl Stivín.

Dostál obhajoval koncept

Navazujeme sice na dřívější Roky české hudby, ale na rozdíl od nich nezasahujeme do obsahu, který ponecháváme hudebníkům a institucím, které se na projektu podílejí. Staráme se pouze o finanční a propagační stránku projektu," zdůraznil Dostál, který obhajoval i objektivnost grantového systému.

Projekt Česká hudba 2004 jen na území České republiky obsáhne 160 větších akcí, 80 inscenací, 400 koncertů a 20 výstav. V zahraničí pak půjde o asi 80 operních přestavení a 70 koncertů.