Minulý týden se mediálně řešil problém skupiny Kabát. Její manažer Radek Havlíček oznámil, že koncert naplánovaný na 21. duben je ohrožen, neboť Sazka Ticket, prodejce vstupenek na akce konané v O2 Areně, nepřevedl v domluveném termínu na účet kapely peníze za prodej lístků. Na sklonku minulého týdne se ale věci začaly řešit, což Havlíček potvrdil v prohlášení, které umístil na internetové stránky Kabátu.

„Pokud jde o koncert Kabátu, od Sazka Ticket už má všechny peníze za únor. S platbou bylo určité zpoždění, ale teď už je to v pořádku. Bestsport, provozovatel O2 Areny, si plní své závazky vůči všem pořadatelům. Znamená to, že všechny koncerty, které jsou do haly ohlášené, proběhnou,“ řekl Právu mluvčí Sazky Jan Tuna.

Dodal, že v dohledné době budou oznámeny termíny nových koncertů. Hala jedná o pořádání dalších akcí a není prý důvod se domnívat, že by tyto měly být jakkoli omezeny.

„Nezaznamenali jsme snížený zájem o pořádání akcí v O2 Areně. Samozřejmě se ale všichni ptají, co se děje a jaká je situace. Momentálně jednáme o mnoha dalších akcích, jejichž konání bude brzy oznámeno,“ dodal Tuna.

Uvidí se za pár dnů

Manažer skupiny Kabát Radek Havlíček Právu řekl, že společnost Sazka Ticket skutečně začala splácet své finanční závazky vůči kapele.

„Poslední část platby za únor, která měla být zaplacena do 15. března, přišla v úterý. Do 15. dubna by nám měly přijít peníze za vstupenky prodané v březnu. Sazka nás ujistila, že se tak stane, na to spoléháme. Momentálně jednáme s Bestsportem, provozovatelem O2 Areny, aby s námi šel do rizika, které kvůli problémům Sazky podstupujeme my. Chceme mu peníze za služby zaplatit až poté, kdy Kabát dostane všechny peníze, které mu náleží. Vzhledem k tomu, že má ve smlouvě podmínku, že lístky na koncerty v O2 Areně bude prodávat výhradně Sazka Ticket, měl by na to přistoupit. Osobně si ale myslím, že se vystoupení Kabátu v O2 Areně uskuteční,“ řekl Právu Havlíček.

Již dříve uvedl, že koncert v Praze stoprocentně bude, jelikož pro případ, že by z nějakých důvodů nebylo možné jej uskutečnit v O2 Areně, má na 20. a 21. dubna zablokovanou Tesla Arenu, kde by se akce vzhledem k menší kapacitě haly konala nadvakrát.

Problémy neoznámil ani jeden z největších partnerů O2 Areny pro pořádání koncertů, společnost Live Nation. Ta v nejbližší době plánuje uspořádat vystoupení skupin Slayer a Megadeth, Rogera Waterse nebo zpěvačky Sade. Podle jejího šéfa Roberta Porkerta jsou peníze za vstupenky na nejbližší akce již zaplacené a nic nebrání jejich konání.

Uskutečnit by se měl i slavnostní galakoncert s provedením monumentální Mahlerovy Osmé symfonie v rámci programu letošního Pražského jara. Je naplánovaný na 18. květen a na pódiu se objeví dva symfonické orchestry, čtyři smíšené pěvecké sbory, dva dětské sbory a osm sólistů zpívajících mimořádně náročné party.

„Všichni pevně věříme, že současné problémy Sazky, které se týkají i O2 Areny, se uskutečnění koncertu nedotknou. V současné době nemáme žádné signály, že by byl náš koncert ohrožen,“ řekl Právu Ondřej Zelenka, produkční festivalu Pražské jaro.