Taylorová, která zemřela minulý týden ve věku 79 let, už byla v té době známou hollywoodskou herečkou, například měla za sebou roli ve filmu O velkou cenu z roku 1944. Korespondence dává nahlédnout do osobního a milostného života Taylorové před tím, než se osmkrát vdala.

"Dostala jsem dnes ráno telegram, že do New Yorku posíláte snubní prstýnek a náramek," napsala Taylorová Pawleymu v dopise s datem 20. září 1949, kdy se jejich vztah chýlil ke konci.

"Nyní mám prstýnek na ruce...na slunci tak krásně září ...předpokládám, že ho mám na ruce naposledy ...alespoň prozatím..."

Taylorová zemřela 23. března na srdeční selhání a patří k nezapomenutelným hollywoodským hvězdám. Získala Oscara za roli ve filmech Telefon Butterfield 8 (1960) a Kdo se bojí Virginie Wolfové (1966).

Očekává se zisk 30 000 dolarů

PR Auction získala dopisy před dvěma lety od Pawleyho rodiny, řekl viceprezident společnosti Bobby Livingston. Do aukce, která byla dohodnuta ještě před smrtí Taylorové, jich půjde více než šest desítek. Očekává se, že předměty budou prodány za 25 000 až 30 000 dolarů. Podle Livingstona to ale může být vyšší suma.

První dopisy mají datum březen 1949, tedy brzy poté, co se Taylorová setkala s Pawleyem na dovolené na Floridě, kde byla s rodinou. V dopise z 28. března 1949 Taylorová napsala, že sní o společném životě s Pawleyem.

"Chci, aby naše srdce patřila navždy k sobě.... chci, abychom byli vždy milenci...i poté, co budeme dvacet pět let manželi a budeme mít nejméně desítku prapravnuků," napsala.

Pawley žárlil, když viděl v novinách fotky Taylorové ve společnosti jiných mužů, a jejich vztah tím trpěl, řekl Livingston.

"Zapomínáme, že naše ikony jsou také jen lidi, že jsou to zranitelní lidé. V dopisech Taylorová odhaluje svůj život a svoje touhy před tím, než o pár měsíců později zahájila neuvěřitelně hektický život," řekl Livingston. Poprvé se vdala několik měsíců po rozchodu s Pawleyem, a to v květnu 1950 za syna majitele hotelového impéria Conrada Hiltona mladšího.

Některé dopisy psala herečka na papír se svou hlavičkou, některé mají hlavičku filmového studia Metro-Goldwyn-Mayer, kde určitou dobu pracovala. Pawley stále žije, ale o svém někdejším vztahu s Taylorovou veřejně nemluví, říká Livingston.