Filmový festival Sundance, který se koná každý rok v lednu v americkém státě Utah, je největší americkou filmovou událostí mimo největší studia. Mnoho filmů, které zde začínají, jako například Děcka jsou v pohodě nebo Malá Miss Sunshine, má vysokou návštěvnost v kinech a často získají i hollywoodská filmová ocenění.

Podle Redforda je cílem přinést nejlepší americké nezávislé filmy do Velké Británie ve snaze "pomoci vybudovat obraz naší země, která dokáže reagovat na široké spektrum hlasů, což není vždy vidět při šíření naší kultury".

Festival se v Londýně uskuteční od 26. do 29. dubna 2012, což je asi tři měsíce po festivalu v USA. Bude zahrnovat filmy promítané i v Utahu, městě Park City ležícím v lyžařské oblasti poblíž olympijského Salt Lake City.

V posledních letech se institut Sundance snažil rozšířit svoji působnost spoluprací s uměleckými skupinami mimo Spojené státy. Například v březnu cestovala do Turecka iniciativa institutu Film kupředu jako součást turné po 14 zemích, při kterém jsou promítány filmy. Organizátorům festivalu v Utahu se v posledních letech také více dařilo přivést do USA více zahraničních snímků.