Celý projekt vyvrcholí 31. května desátým koncertem s písněmi z alb Karavana (1999) a Dám si tě klonovat (2003).

"Na pódiu budou dobové fotografie, na každý koncert bude speciální scéna, a pokud to půjde, pozveme hosty spojené s albem a možná najdeme i nějaké dobové kostýmy," řekl zpěvák a kytarista Petr Janda.

Na koncertech by se tak měli objevit bývalí členové Olympiku Ladislav Klein, Jan Hauser nebo Jiří Korn, který se jako zpěvák a baskytarista podílel na albu Olympic 4 z roku 1973. Janda uvedl, že staré písničky začne kapela zkoušet už v únoru. Podle něj by neměl být problém v tom, že jeho nynější spoluhráči některé méně známé staré skladby nikdy nehráli.

Možná přijede i Ringo Starr

Svá komerčně nejúspěšnější alba Prázdniny na Zemi (1980), Ulice (1981) a Laboratoř (1984) Olympic představí na šestém koncertě 3. května pod názvem Trilogy. Série koncertů v Malostranské besedě bude předzvěstí oslav 50. výročí Olympiku. Podle Jandy se možná ukáže, že fanoušci si oblíbili některou z jejich méně hraných písní, kterou v tom případě zařadí do playlistu.

"Je to taková procházka svou vlastní historií, během které zjistíme, co bylo dobré a co špatné, a to pak zúročíme na vlastním narozeninovém koncertě," uvedl Janda. Prozradil také, že se na oslavy pokusí zajistit účast bývalého bubeníka Beatles Ringa Starra.