Jednodenní festival amatérských a nekomerčních filmů se po loňském úspěchu bude opět konat v Divadle Lampion v Kladně na náměstí Starosty Pavla, kde bude ve 14 hodin zahájen první filmový blok. Letos mají být filmové bloky nově rozděleny na amatérské a studentské, přičemž slíbeny jsou opět neotřelé scénky dnes již legendárních moderátorů mezi jednotlivými bloky.

Pavel Nový při předávání cen tvůrcům na festivalu Klapka 2010

Pavel Nový při předávání cen tvůrcům na festivalu Klapka 2010

FOTO: Festival Klapka

Jako minulý rok se návštěvníci mohou těšit na pohádky, komedie, grotesky, animované filmy, drama, krimi i tolik oblíbený horor, a to vždy ve stopáži maximálně do 30 minut. Loňským čestným hostem festivalu byl herec Pavel Nový a Klára Jandová, letos se návštěvníci mohou těšit na herce a režiséra Václava Marhoula, který udělí svou cenu hosta.

Václav Marhoul

Václav Marhoul bude letošním hostem festivalu Klapka 2011

FOTO: fotobanka Profimedia

Festival Klapka 2011 není jen filmovým festivalem, ale jeho součástí je každoročně i výstava fotografií. Mimo záběrů amatérských fotografů zde bude vystavena také tvorba čestného hosta Karla Pazderky, jenž se přes třicet let věnuje širokému spektru reklamní i výtvarné fotografie.

Sál s diváky na festivalu Klapka 2010 v Divadle Lampion

Sál s diváky na festivalu Klapka 2010 v Divadle Lampion

FOTO: Festival Klapka

Organizátorům je i nadále možné zasílat filmy i vlastní fotografie a zúčastnit se tak fotosoutěže o hodnotné ceny. Letošními čtyřmi vyhlášenými tématy jsou: Jak žijeme v Kladně, Stáří, Móda (ne)všedního dne a Fotoseriál. Uzávěrka přihlášení fotografií do těchto kategorií byla posunuta do 13. února, možnost poslat svůj film na libovolné téma máte už jen do 22. ledna.

Festival amatérských a nekomerčních filmů se koná v neděli 27. února 2011 od 14:00. Vstupné je dobrovolné. Více informací najdete na stránkách www.klapka.info