Jednodenní festival amatérských a nekomerčních filmů se po loňském úspěchu bude opět konat v Divadle Lampion v Kladně na náměstí Starosty Pavla, kde bude ve 14 hodin zahájen první filmový blok. Letos mají být filmové bloky nově rozděleny na amatérské a studentské, přičemž slíbeny jsou opět neotřelé scénky dnes již legendárních moderátorů mezi jednotlivými bloky.

Jako minulý rok se návštěvníci mohou těšit na pohádky, komedie, grotesky, animované filmy, drama, krimi i tolik oblíbený horor, a to vždy ve stopáži maximálně do 30 minut. Loňským čestným hostem festivalu byl herec Pavel Nový a Klára Jandová, letos se návštěvníci mohou těšit na herce a režiséra Václava Marhoula, který udělí svou cenu hosta.

Václav Marhoul

Václav Marhoul bude letošním hostem festivalu Klapka 2011

FOTO: fotobanka Profimedia

Festival Klapka 2011 není jen filmovým festivalem, ale jeho součástí je každoročně i výstava fotografií. Mimo záběrů amatérských fotografů zde bude vystavena také tvorba čestného hosta Karla Pazderky, jenž se přes třicet let věnuje širokému spektru reklamní i výtvarné fotografie.

Organizátorům je i nadále možné zasílat filmy i vlastní fotografie a zúčastnit se tak fotosoutěže o hodnotné ceny. Letošními čtyřmi vyhlášenými tématy jsou: Jak žijeme v Kladně, Stáří, Móda (ne)všedního dne a Fotoseriál. Uzávěrka přihlášení fotografií do těchto kategorií byla posunuta do 13. února, možnost poslat svůj film na libovolné téma máte už jen do 22. ledna.

Festival amatérských a nekomerčních filmů se koná v neděli 27. února 2011 od 14:00. Vstupné je dobrovolné. Více informací najdete na stránkách www.klapka.info