"Snažím se dát chlapy dohromady," řekl Tyler časopisu Rollingstone. "Máme problém sehnat Joea. Nevím, kde je."

Perry a Tyler začali na studiovém albu pracovat už před lety s producentem Brendanem O'Brienem, ale nic z toho nebylo kvůli neustálým hádkám bývalých nejlepších kamarádů dokončeno. Dva králové drogových večírků 70. let, kterým se přezdívalo toxická dvojčata, spolu prý teď vůbec nemluví.

Přesto Tyler věří, že ještě dokážou spolupracovat: "Musíme se prostě sejít a dát to dohromady. To je vše."

Rozpady a usmiřování 

Téměř celý minulý rok strávila skupina hádkami. V létě Perry z médií zjistil, že Tyler bude porotcem televizní soutěže American Idol a nikomu ze skupiny o tom neřekl.  Kromě Perryho prý zaskočil i ostatní kolegy, protože účast v pořadu je časově dost náročná.

"Jako všichni ostatní, i já jsem se to dozvěděl z internetu. Přitom to není žádná drobnost,“ rozčílil se tehdy Perry v rozhovoru pro Boston Herald. „Hrajeme spolu čtyřicet let a on mi to nemohl říct! Proč s tím dělá takové tajnosti? Jestli má Steven už s produkcí programu nějakou dohodu, bude to mít určitě vliv na chod kapely. My si také chceme svůj život plánovat.“

O rok dříve navíc Tyler prohlásil, že dva roky nebude vystupovat. To se ale nakonec nestalo, zpěvák se vrátil a Aerosmith vyjeli na turné.