Nejedná se o rekordní částky, podle Skřivánka by se velmi pravděpodobně tyto obrazy prodaly na české aukci dráž. Je ale pravděpodobné, že plátna zakoupili Češi a zanedlouho by se mohla objevit na některé z českých aukcí.

"Jsou to velice dobré výsledky, které ale nejsou nikterak překvapivé; vypovídá o tom ostatně i to, že se Sotheby's trefilo s předaukčním odhadem," řekl Skřivánek. Sotheby's odhadovalo Štyrského na hodnotu mezi 200 000 a 300 000 eur, Toyen mezi 500 000 a 700 000 eur.

Obrazy bylo možné vidět v Praze

Zatím v ČR nejdráže prodaným obrazem Toyen bylo plátno Spící, kupec za ně zaplatil loni v březnu 23,2 miliónu korun (vydraženo za 20 miliónů korun bez přirážky). Titul nejdražšího Štyrského drží Maldoror prodaný v březnu 2009 za 11 miliónů korun (12,98 miliónu korun včetně provize).

V Paříži prodaný Štyrský za šest miliónů korun by mohl být srovnatelný s nedávno na české aukci prodaným obrazem Kompozice (1925). Aukční síň Vltavín ho prodala za osm miliónů korun (9,6  včetně aukční provize). Oba obrazy pocházejí ze Štyrského raného období.

Oba v Paříži prodané obrazy, od Štyrského i Toyen, pocházejí z francouzské sbírky. V České republice bylo možné obě plátna spatřit v roce 2000 na výstavě Český surrealismus v Galerii hlavního města Prahy.