Režisér Martin Scorsese tvrdí, že se stále ještě chvěje, když si vzpomene na natáčení scény, při které Nicholson vytáhl svou vlastní zbraň. Nic takového však ve scénáři neměl, a přivodil tak šok nejen DiCapriovi, ale i režisérovi a celému štábu.

"Jack si nejdříve přičichl ke sklu a poté řekl podle scénáře: 'Cítím krysu', jenže poté najednou vytáhl na Leonarda zbraň. Vůbec mi neřekl, že s sebou nějakou má, bylo to úžasné. Hodně jsme z toho vystříhali, ale například první Leova reakce je zcela autentická. Opravdu mě ještě mrazí, když slyším tu Jackovu větu a poté si představím tu scénu," řekl 68letý režisér.

Scorsese o události promluvil až u příležitosti psaní svých pamětí, které pro něj píše spisovatel Richard Schickel. Kniha ponese název Konverzace se Scorsesem (Conversations With Scorsese).

Nicholson hrál ve snímku mafiánského šéfa z Bostonu, který hledal uvnitř své organizace zrádce, a DiCaprio představoval policistu, který v převlečení infiltroval jeho gang. Snímek vyhrál čtyři Oskary, přičemž jednoho z nich si odnesl Scorsese za režii.