Jenom v Praze Febiofest proběhne ve 14 kinosálech (multiplex Palace Cinemas Slovanský dům, Městská knihovna, Ponrepo a mobilní kino na Hlavní poště), v dalších týdnech se přesune do Brna, Ostravy, Liberce a Pardubic.

"Díky partnerům, podpoře hlavního města Prahy a nakonec i státu se podařilo Febiofest finančně zajistit," řekl na čtvrteční tiskové konferenci jeho ředitel Fero Fenič.

Program je rozdělen do řady sekcí jako Kino světových novinek, Americké, Asijské, Skandinávské či Východoevropské kino, poprvé je v programu vyhrazena zvláštní sekce pro současný španělský film. Tradičně se Febiofest zaměří na méně známé oblasti světové kinematografie, uvede například kolekci dvanácti současných brazilských titulů.

Hosty zahájení budou režisér Denys Arcand a slavný německý herec Armin Müller Stahl (Jakub lhář, Lola, Hrací skřínka, Hra), který převezme ocenění Febiofestu Kristiána. O dalších hostech se ještě jedná, mezi pozvanými je například i Quentin Tarantino, i když jeho účast není vzhledem k tomu, že stále dokončuje druhou část Kill Billa, příliš pravděpodobná. Organizátoři nicméně hovoří o velkém překvapení, pokud jde o osobnost, která by měla 30. ledna ozdobit závěr pražské části festivalu.