Na pódiu se spolu setkali jen pro jeden večer po pětileté pauze. S dalšími vystoupeními zpěváci nepočítají. "Jestli se to bude líbit a bude příznivá doba, abychom sem tam spolu zpívali, proč ne?" nevyloučil však případnou další spolupráci Hložek.

Duo doprovázela skupina Boom! Band. Jako host se představil dětský pěvecký sbor Petrklíč. Program byl proložen projekcí záběrů z koncertů, které Hložek s Kotvaldem absolvovali v době své největší slávy před dvěma desítkami let.

Hložek s Kotvaldem se sešli poprvé na pódiu začátkem 80. let, když spolu se skupinou Karla Vágnera doprovázeli zpěvačku Hanu Zagorovou. Největší úspěch jim přinesla Vágnerova písnička Holky z naší školky, která vyšla na více než miliónu zvukových nosičů a stala se v tomto směru nejúspěšnějším hitem v historii české populární hudby.

Dvojice se po pětileté spolupráci rozešla v roce 1986, když se Kotvald vydal na sólovou dráhu, ve které pokračuje až do současnosti. Stanislav Hložek, který moderoval dětské pořady na České televizi, se v posledních letech věnuje lidové hudbě. V Kongresovém centru bude jednou měsíčně uvádět zábavný pořad nazvaný Posezení u cimbálu.