Soutěžit měla i herečka Taťjana Medvecká, ale kvůli zranění kolena musela ze soutěže, respektive z taneční přípravy, odstoupit. S Michlem Kurtišem si nakonec zatancuje Aneta Langerová.

Vysílat se začne v sobotu 30. října na ČT jedničce od 20.00 hodin a finále uvidíme před Vánocemi, v sobotu 18. prosince. Změnilo se místo konání. Holešovické Výstaviště nahradí ateliér číslo 8 na pražském Barrandově, kam se vejde dvojnásobek diváků než do pavilonu pod Křižíkovou fontánou, kde předchozí tři ročníky klání probíhaly.

Během soutěže zazní 60 písniček v úpravě Martina Kumžáka, jehož Moondance Orchestra tanečníky doprovodí. Vysílání proběhne poprvé ve špičkové kvalitě HD a vícekanálovém zvuku.

Osvědčení moderátoři Kostková a Ebenem poradili na čtvrteční tiskové konferenci soutěžním párům, co mají dělat. Kostková radí, aby šly do všeho s radostí. Eben přišel s praktickou radou: „Počítejte s tím, že v polovině budete mít všeho fyzicky dost a budete se snažit ze soutěže vypadnout. Také se připravte na to, že po dlouhou dobu neuvidíte své partnery, protože budete stále trénovat. A také, že neuniknete bystrým očím bulváru.“

ČT si přeje, aby se na StarDance dívalo, stejně jako v předchozích ročnících, průměrně 1,6 mil. diváků. „Finále kolem dvou miliónů diváků, to už je snové, ale pro nás je důležitější spokojenost diváků,“ podotkla zastupující programová ředitelka ČT Kristýna Taberyová. Podle ní se na soutěž dívají mladší i zralejší věkové ročníky, i když ty jsou ve sledování početnější. „StarDance je optimální formát pro médium veřejné služby. Baví, vzdělává a má početné publikum,“ míní Taberyová.