Hlavní hrdinka Renata (Tatjana Vilhelmová) se v příběhu situovaném do doby těsně před pádem komunismu ocitá coby dospívající a žádoucí studentka mezi několika muži.

Roztomilá i falešná kočička hledá sama sebe, a tedy i alespoň jakousi svobodu v mezích tehdejší společnosti. S chlapy si zahrává a nakonec to pěkně schytá: mimo jiné i na eroticky napjatém a slibném večírku, jenž se odehrává u chartisty Holého (Oldřich Kaiser) na chatě a jenž utne jako deus ex machine Státní bezpečnost. Vypadá to tu, že disidenti neměli, pokud byli na svobodě, nic lepšího na práci než balit holky.

Známá autorka scénáře a zároveň režisérka Sedláčková v mnohém navázala na svůj první televizní film Ze života pubescentky (2000) a nenechá nikoho na pochybách, že jde opět o ženský snímek. City i výčitkami to přetéká někdy i v docela banálních lidských vztazích. Člověk se dozví, jak může být obtížné soužití se žárlivým (zřejmě) maminčiným mazánkem Standou (Ivan Trojan). Nebo jak bylo "únavné mít za otce papaláše", muže zlomeného komunismem (Ladislav Mrkvička). Nelze v jinak docela povedeném filmu přehlédnout, že autor, který se snaží o přílišnou popisnost doby, se neubrání banalitě a klišé. Alespoň některé postavy - například otec, jeho antikomunistická přítelkyně, paní Holá, Renatina nejlepší kamarádka i Renatina sokyně - jsou tak napsané.

"Snažila jsem se zrekapitulovat dospívání a vyjádřit názor na onen generační konflikt, který jsme tehdy intenzívně prožívali," charakterizovala film sama Sedláčková, narozená v roce 1967, jež se snažila skrz svůj rozbor lidských vztahů portrétovat i tehdejší dobu. "Měli jsme se stydět za naše rodiče, že nebyli těmi hrdiny, za které jsme je chtěli mít? A jak vůbec naložit s dědictvím komunismu?"

Můj otec a ostatní muži, ČT 2003, ČT1 7.prosince od 20 hodin