Vědělo se na beton, že Blažej je nevypočitatelný, mladý Sova chlastá, MUDr. Klobouk je pod pantoflem, mladý Vojíř arogantní a jeho otec tají zubní váček. Teď k nim ale přibyla svině non plus ultra: Míra Machovec.

"Jsem to já, Arnošte, Míra Machovec. Jenom trochu jiný, než na jakého sis zvyknul," zaznělo mrazivě v klíčové scéně dílu, v níž Blažeje bezostyšně vydíral kvůli jeho občas nefunkční pravačce a tlačil jej k rezignaci.

Ještě že jde o fikci. Kdyby byl seriál napsán podle skutečných osudů českých lékařů, nastal by zřejmě odliv nemocných, kteří by se nepochybně rozhodli, že se do rukou takového mančaftu v bílém už nikdy nesvěří.

Nedivme se ale Machovcovi jaký je, vždyť ho manželka psychiatrička v jednom kuse "houpe". Když spolu nanečisto otevírali zásuvku psacího stolu, aby se Míra mohl později vloupat k Blažejovi pro rentgenové snímky odhalující primářovu zdravotní nezpůsobilost, namluvila mu, že měl čas dvacet tři. Zřejmě vteřin, minut těžko. Jenže v té scéně nebyl střih, proto bylo možné spočítat, že vteřin potřeboval sedm. A on jí na to skočil.

Dlouhodobě nekvalitní zvuk záznamu přinesl do dílu pro odlehčení hravé kvízy. Na Blažejovu poznámku "Sebevědomí vám nechybí" doktorka Šulcová odpověděla: "Stejně jako dobrý a/ zrak, b/ sekt, c/ sex."

A paní Horváthová o své dceři Kamile Martě Pěnkavové prozradila: "Umí být hrdá jak a/ hřebec (mohla mít na mysli i Hřebce Jiřího, bývalého tenistu), b/ hřebík (v úvahu připadá i bývalý trenér fotbalové Sparty), c/ hřeben." Jelikož to byla finále důležitých dialogů a divák již nikdy nepozná jejich rozuzlení, měly by se v následujícím díle pro jistotu objevit titulky. Ty by leccos vyřešily.

Ani starý chytrolín Horváth se tolik nevytáhl. Jeho tvrdohlavé tvrzení, že všichni jsou špatní kromě koní vyvedlo z rovnováhy i vtipálka Vaška Pěnkavu a urazilo psa Pajdu.

Moudrost dílu řekla paní Horváthová. "Žena patří k muži, a to je dobré." Co si o tom asi myslí doktor Novosad, jenž se opět vrátil k poslušnému mlčení a v solidně rozjeté a napínavé soutěži o nejtiššího hrdinu tentokrát rozsekal minulou přebornici Inu Blažejovou, jež doslova "hubu nezavřela".

Bety Čeňková má v hlavě problém a doma dvě pianina. To sotva uhraje, vždyť zadrželi i Jacksona.