Machovce to však nezmate. Machovcová si vzpomene na pověsti, že si Blažej kdysi nechal operovat ruku u Karla Sovy v Německu. Machovec se vypraví Blažeje vydírat. Buď rezignuje na post primáře, anebo se v novinách objeví článek, že operuje s chromou rukou.

RECENZE
Po odvysílání si přečtěte recenzi 7. dílu

Blažej je zaskočen jeho podlým jednáním. Probrat to může jen s Karlem Sovou, který vidí situaci pesimisticky: táhne jim oběma šedesátka a mladší generace je musí vystřídat. I to je důvod, proč se pustil na nátlak své ženy Kateřiny do privatizačního podniku: hledá způsob, jak neklesnout.

Čeňková koupila nadanému Míšovi piáno, jenže sousedka má nového partnera a její sebevědomí náhle vzrostlo. Už nestojí o to, aby se Alžběta o Míšu starala, a tak drahý dar nemůže přijmout. Alžběta je zoufalá, protože se k němu upnula.

Ve městě dojde k velké havárii autobusu a celá nemocnice je na nohou, ale Bety zůstane na ambulanci. Nenajde v sobě jistotu, aby mohla operovat.

Eliška Králová přinutí Hynka, aby se s ní rozjel za profesorem Řehořem do Prahy. On jí ale řekne, že se mýlí: není jejím otcem. Eliška se sice omluví, ale nevěří mu.

Matěj si bere Kamilu a slaví se velká romská svatba. Václav koupil na leasing nové auto a nevnímá pochybnosti starého Horvátha o jeho obchodním partnerovi Halmanovi. Václava je natolik fascinovám skutečností, že on obyčejný člověk má s bývalým náměstkem rovnocenné obchodní vztahy. O několik dní později se objeví v dílně kriminální policie a Halmana hledá. Utekl i s penězi.

Zpět na 6. díl Jít na 8. díl - 1.12. 20:00

:. 8. díl přineseme v pondělí 8. prosince ve 20:00 hod