Skupinu Yeasayer založil v newyorském Brooklinu v roce 2006 Luke Fasano a nyní ji tvoří čtveřice členů, která je o jednoho dalšího rozšířena na koncertních vystoupeních (Chris Keating, Ira Wolf Tuton, Anand Wilder, Jason Trammell a Ahmed Gallab).

Do podvědomí se kapela dostala už po roce působení, když vydala album All Hour Cymbals. Světoví recenzenti nešetřili obdivem nad spojením experimentálního rocku a psychedelických organických momentů a obdarovali album nejčastěji čtyřmi až pěti hvězdičkami. Posluchači na něm nejvíce ocenili skladby 2080 a Sunrise.

V únoru 2010, tedy po třech letech, vyšlo druhé studiové album Odd Blood, které se více posunulo k popu a experimentuje tentokrát s výrazově odlišnou elektronikou. Celkově pak připomínají například své známější kolegy Animal Collective. Stejně jako předchozí album bylo i to aktuální přijato s velkým nadšením a kapela si získala další vlnu fanoušků. Můžou za to skladby vysloveně popové jako Ambling Alp nebo ONE.

Do Prahy přijedou Yeasayer představit to nejlepší z obou desek, zvláště pak tu novější. Koncert se uskuteční v klubu Lucerna Music Bar v pondělí 16. srpna od 20 hodin. Vstupné je 350 korun.

Ukázky skladeb z obou alb najdete zde.