Konkurenční firma Pacificor zaslala do Hannover House písemnou žádost, aby přestali veřejně spojovat nový projekt s Terminátorem. Pacificor uvedl, že filmu Terminator 3000 příslušná práva nedal, a chce, aby oba producenti (Hannover a  Red Bear Entertainment) přestali rozesílat tiskové zprávy odkazující na Terminátora.

Šéf Hannover House Eric Parkinson trvá na tom, že práva už dostal jako součást kompenzačního balíčku, když odcházel z firmy Hemdale Home Video a Hemdale Communications.

Hemdale je společnost, která produkovala úplně prvního Terminátora ještě v osmdesátých letech. Tato rozpočtově velmi skromná indie sci-fi se stala do značné míry legendární. Dnes patří k nejuznávanějším americkým filmům a knihovna amerického kongresu ho označila za natolik významné dílo, že musí být archivován pro budoucí generace.

Práva na pokračování Terminátora prošla rukama několika majitelů a naposledy je v aukci koupil Pacificor. Háček je ovšem v tom, že podle Parkinsona práva na animovaný film nejsou to samé jako práva na pokračování. Spor budou řešit právníci.