„Hudební scéna se za těch třicet let naší existence proměnila. Dnes je velmi mnoho kapel a umělců. Změnila se technologie i způsob tvorby. Já ale cítím, že to nejlepší v The Cult se odehrává nyní. Nejsem zrovna nostalgický typ člověka. Nejsem lapen v naší třicetileté minulosti. Žiji v současnosti a tvořím v přítomném okamžiku,“ tvrdí rázně.

Astbury sám v roce 1983 v britském Bradfordu spolu s kytaristou Billym Duffym formaci zakládal. Přes mnohé názorové rozepře a nenávisti mezi těmi dvěma, které vyvrcholily rozpadem formace v roce 1995, jsou spolu stále. Nebyli spolu ale tenkrát čtyři roky. „Chtěl jsem se vydat na sólovou dráhu a vypravit se do Tibetu a do Indie,“ vzpomíná na to období krátce Astbury.

V roce 2001 se The Cult přihlásili reunionovým albem Beyond Good And Evil a o šest let později k němu přidali dosud svou poslední desku Born Into This. Nyní vydávají písně moderně. Přestože zprávy hovoří o tom, že by se letos měla na trh dostat novinka, Astbury tvrdí, že The Cult raději posílají lidem písničky po jedné, singly přes internet.

„Venku už je první nahrávka Every Man And Woman Is A Star. Další bude Siberia. Na album si musíte počkat. Produkuje ho Chris Goss. Co je pro mě „láska“? Život, smrt, záhada. Velká záhada,“ říká na závěr.

Vstupenky na první pražský koncert The Cult budou v prodeji i na místě konání.