Šéf (někdy také promítač a uvaděč) Bijásku Martin Dejdar hraje v Pánské jízdě hlavní roli čerstvého vdovce, který se svým synem (Vladimír Škultéty) musí nečekaně zvládat celou domácnost. Navzdory podtitulu "správný chlapi si poraděj sami" to bude komedie o tom, jak jim to nejde.

"Když se zeptáte mé ženy, určitě vám řekne, že jsem na všechny domácí a praktické činnosti levák, ale já si to zase tolik nemyslím. Sice jsem se při jednom případě, kdy jsem vrtal do zdi, dostal skrz, ale to byl jen špatný odhad velikosti vrtáku," přiblížil Dejdar svůj vztah k nebezpečným nástrojům, které v domácnosti číhají od vařečky až po vrtačku.

Režisér a spoluscenárista filmu Martin Kotík tvrdí, že jeho komedie má autobiografické prvky. Bude "určitě crazy, ale bude tam i suchý anglický humor a bude i trochu italsko-francouzsko-americká".

Divácké zacílení je na celou rodinu a Dejdar ke kvalitám scénáře říká: "Text je hodně propracovaný, není to podpásové, fekální, sprosté, lidé tomu budou rozumět. Pánská jízda má ambice být dobrou rodinnou komedií."

V Bijásku (dříve pražské kino Kotva) by Dejdar rád uspořádal předpremiéru Pánské jízdy. "Se stovkou sedadel a s multikinem za zády nemůžeme dělat zázraky. Chtěl bych ale, aby u nás lidé nacházeli kvalitu a díky tomu se jí i naučili vyhledávat," přiblížil herec svůj dramaturgicko-podnikatelský záměr. "Zatím hrajeme od pondělí do pátku divadelní představení odpovídající zdejším malým prostorám, filmy o víkendu. Mám představu o trochu náročnější dramaturgii kina, chtěl bych, aby si u nás lidé našli bonbónky, filmy, které už třeba nejsou v distribuci, ale pořád stojí za vidění. Rádi bychom k nám dostali také Febiofest," - "představil" tak vlastně typ diváků, ke kterým se chce svým programem obracet.

V Pánské jízdě dále hrají například Josef Abrhám, Světlana Nálepková, Petr Martinák, Petra Špalková, autorem hudby je Tomáš Polák ze skupiny Mig 21, texty písní píše Lou Fanánek Hagen a kameramanem je Miroslav Čvorsjuk.