Šéf kapely Tipe Johnson Právu řekl: „Milujeme hady a tequilu, viva Zapata! Přijďte se podívat. Na Mexiku jsou nejlepší dobré pivo, slunce, hudba, kočky, tequila. Vlastně všechno!“

Chystaný koncert na Sázavafestu nebude samozřejmě postrádat nic z tradiční hudební a vizuální „potrhlosti“ Leningrad Cowboys. Jsou charakterističtí pevnými účesy do špičky a stejně laděnou obuví, příjemné jsou i jejich pestrobarevné kostýmy.

Skladba We Are The Champions s Jágrem

„Svou image zcela určitě nezměníme. Je to jistota, jako že každý den vyjde slunce. Občas si ale měníme spodní prádlo. Víte, my nemáme žádné soukromé životy. Pořád jsme stejní vtipálkové,“ charakterizuje kapelu Johnson.

Jaromír Jágr na tiskové konferenci na letišti.

Jaromír Jágr by mohl s Leningrad Cowboys natočit skladbu od již legendární skupiny Queen.

FOTO: Milan Malíček, Právo

V duchu kapelního humoru ještě dodal, že Leningrad Cowboys si sice své hudební sny plní například tím, že přezpívávají různé písničky v kolikrát velmi zvláštních provedeních, ovšem v současné době mají v hlavách ještě jeden umělecký sen. Ten souvisí s titulem českých hokejistů na posledním mistrovství světa.

„Mohli bychom s Jaromírem Jágrem udělat písničku We Are The Champions, kterou kdysi nazpívali Queen,“ prozrazuje.

Od roku 1986 vydali Leningrad Cowboys sedm studiových alb. Pozoruhodná je na nich jejich originalita, instrumentální a pěvecké výkony už méně.