Sting přepracoval své slavné hity jako Roxanne, Every Little Thing She Does Is Magic, Englishman in New York nebo I Burn For You za doprovodu Royal Philharmonic Concert Orchestra, který dirigoval Steven Mercurio.

Rozhodně nejde o klasický případ smyčcového kýče z nouze, který natáčejí rockové skupiny obvykle tak po 20 letech existence, když už nevědí kudy kam. Pouze přidat k desce balad smyčce je něco, k čemu by se chytrý muzikant typu Stinga asi nikdy nesnížil.

Zapracoval na promyšlenějších aranžích, v těch nejzajímavějších případech písně "překopal" úplně od základu, ale měl i slabší chvilky. Dost zbytečná je nová verze Englishman in New York, v podstatě stejná jako stará, jen je přidáno příliš smyčců navíc a výsledkem je jazzově-symfonický hybrid, kde se jedno tluče s druhým. Originální nahrávka přitom byla naprosto dokonalá. Proč ji Sting musel předělávat, ví snad jen on sám. Patrně v tom hraje roli i to, že tak velké hvězdě se ve studiu nikdo neodváží říct "Hele Stingu, tohle je úplná blbost" a zastavit to v zárodku.

Naopak u Roxanne, která je už v originále těžká a melancholická, se symfoňák přesně trefil do potřebné nálady. Mile optimisticky zní Every Little Thing She Does Is Magic, u které zůstal zachován původní rytmus a smyčce s dechy nic nevylepšily, ani nezkazily. Uklidňující a tajemnou náladu přináší mlžná When We Dance nebo The Pirate's Bride.

Celkové hodnocení: 75 %