Expozice je excelentní. Zajímavá je už celá architektonická instalace výtvarníka Jiřího Příhody. Vchody místností gotického domu byly zmenšeny pomocí papírových cihel, takže před vstupem do každé sekce musí člověk pokorně sklonit hlavu. Pocta je to i symbolická. Návštěvník se tu sehne před výkony českých umělců.

Že Mládková má talent objevit a nakoupit špičkové obrazy a sochy, se obecně ví. Ale že její sbírka skrývá i tak ucelenou a imponující kolekci komorních prací na papíře zatím mohl tušit jen ten, kdo se dostal do jejích depozitářů. Vystavená kolekce je navíc sestavena s estetickým citem a pochopením pro specifiku výtvarné práce. Kdyby byla přenesena kamkoliv v Evropě, stala by se z ní pocta českému umění.

Některá jména mediálně i výtvarné známých autorů tu chybí, zejména ze střední generace. Nicméně je to právo sběratele, vybrat si toho, kdo se mu líbí. Navíc při každé takové bilanci, viděné z odstupu let i desetiletí, se člověk jen znovu přesvědčí, že Mládková měla ve většině případů dobré oko a dokázala najít srdcem a citem i svými uměleckohistorickými znalostmi to, co bude mít trvalou hodnotu pro budoucnost. Výstava je další části daru Mládkové pro město Praha.

Práce na papíře
Výběr kreseb, grafik a koláží českých umělců ze sbírky Jana a Medy Mládkových, 24.10.20003 - 25.1. 2004, Dům U Kamenného zvonu, Praha, denně mimo pondělí 10 - 18 hodin.