O významu festivalu svědčí, že už v předprodeji se na něj prodalo přes 30 000 lístků a z Mimoně se nakonec přesunul na letiště do Milovic.

Na hlavním pódiu se vystřídají největší hvězdy. Anthrax, kteří od thrashe přešli ke crossoveru a uplatnili v tvorbě i prvky skate punku a hard coru, začnou hrát v 16:15. Po nich nastoupí Megadeth vedení bývalým členem Metalliky, kytaristou Davem Mustainem.

V 19:15 začnou hrát Slayer, kteří se thrashi nikdy nezpronevěřili a ukazují, že styl působí úderně i po čtvrtstoletí. V devět večer je vystřídají obnovení reprezentanti grunge Alice In Chains a v 23:00 nastoupí Metallica a nabídne plnohodnotný koncert. I ostatní kapely ale představí takřka kompletní koncertní program, když budou většinou hrát hodinu a čtvrt a ne osekaný festivalový program.

Zajímavé kapely však nabízí i menší Saturn Stage, kde se mimo jiné objeví punkoví Rise Against, Therapy, nebo Fear Factory, ale taky tuzemský Debustrol.

FOTO: Sonisphere

Přijet do areálu ale bude možné už od den dříve. Pátek bude patřit stejně jako čas po koncertě až do jedenácti dopoledne DJům.

Na nejmenší scéně se objeví i Wohnout nebo Krucipüsk a Atari Terror.

Pořadatelé nezařídili z Prahy kyvadlovou dopravu, protože letiště je jen pět minut od železniční stanice. Vlaky na trati Lysá nad Labem - Milovice budou posíleny v sobotu od 10:00 do 23:00 a v neděli v opačném směru od 4:00 do 11:00.

Kerry King, kytarista americké trashmetalové skupiny Slayer, která vystoupila 17. listopadu v Praze.

Kerry King, kytarista americké trashmetalové skupiny Slayer

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Řidičům je doporučeno přijet po dálnici D11 z Prahy do Hradce Králové a sjet na Nymburk a dále přes Krchleby a Straky. Trasa bude vyznačena, aby se návštěvníci bez problémů dostali k areálu na letišti v Milovicích, kde budou moci své auto zaparkovat. Parkoviště je zadarmo stejně jako stanování.

Stanové městečko i parkoviště budou otevřené od pátečního poledne do nedělního poledne.