O významu festivalu svědčí, že už v předprodeji se na něj prodalo přes 30 000 lístků a z Mimoně se nakonec přesunul na letiště do Milovic.

Na hlavním pódiu se vystřídají největší hvězdy. Anthrax, kteří od thrashe přešli ke crossoveru a uplatnili v tvorbě i prvky skate punku a hard coru, začnou hrát v 16:15. Po nich nastoupí Megadeth vedení bývalým členem Metalliky, kytaristou Davem Mustainem.

V 19:15 začnou hrát Slayer, kteří se thrashi nikdy nezpronevěřili a ukazují, že styl působí úderně i po čtvrtstoletí. V devět večer je vystřídají obnovení reprezentanti grunge Alice In Chains a v 23:00 nastoupí Metallica a nabídne plnohodnotný koncert. I ostatní kapely ale představí takřka kompletní koncertní program, když budou většinou hrát hodinu a čtvrt a ne osekaný festivalový program.

Zajímavé kapely však nabízí i menší Saturn Stage, kde se mimo jiné objeví punkoví Rise Against, Therapy, nebo Fear Factory, ale taky tuzemský Debustrol.

Přijet do areálu ale bude možné už od den dříve. Pátek bude patřit stejně jako čas po koncertě až do jedenácti dopoledne DJům.

Na nejmenší scéně se objeví i Wohnout nebo Krucipüsk a Atari Terror.

Pořadatelé nezařídili z Prahy kyvadlovou dopravu, protože letiště je jen pět minut od železniční stanice. Vlaky na trati Lysá nad Labem - Milovice budou posíleny v sobotu od 10:00 do 23:00 a v neděli v opačném směru od 4:00 do 11:00.

Kerry King, kytarista americké trashmetalové skupiny Slayer, která vystoupila 17. listopadu v Praze.

Kerry King, kytarista americké trashmetalové skupiny Slayer

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Řidičům je doporučeno přijet po dálnici D11 z Prahy do Hradce Králové a sjet na Nymburk a dále přes Krchleby a Straky. Trasa bude vyznačena, aby se návštěvníci bez problémů dostali k areálu na letišti v Milovicích, kde budou moci své auto zaparkovat. Parkoviště je zadarmo stejně jako stanování.

Stanové městečko i parkoviště budou otevřené od pátečního poledne do nedělního poledne.