Myšlenkou na životopisný film sledující velmi dlouhou uměleckou dráhu zpěváka, který začínal už před druhou světovou válkou, se zabývá režisér Martin Scorsese. Loni se psalo o třech kandidátech na hlavní roli (George Clooney, Leonardo DiCaprio a Johnny Depp), nyní už to podle serveru NME neplatí a favoritem je Al Pacino. Ve skutečnosti ale mohou ve filmu skončit všichni, protože každý může hrát Sinatru v jiném věku.

V indickém tisku se objevil rozhovor se Scorsesem, který se váhavě přiklání k Pacinovi. "Musím ještě hledat herce, který by oživil Franka Sinatru na plátně... Moje volba je Al Pacino a Robert De Niro jako Dean Martin."

Americký herec Al Pacino

Americký herec Al Pacino

FOTO: Reuters

V dubnu Scorsese naznačil, že pracuje na scénáři a mohl by využít více herců. "Je tu možnost mít tři, čtyři odlišné Sinatry. Mladého, staršího, ve středním věku a velmi starého. Můžete přeskakovat zpátky a dopředu pomocí hudby. To teď zkoušíme. Je to zapeklité."

Herec George Clooney a italská herečka Elisabetta Canalisová

FOTO: ČTK/AP, ČTK/AP

Podstatný problém může vzniknout s tím, že práva k písním, bez kterých takový film nelze dělat, vlastní Sinatrova dcera. Ta nepřistupuje k projektu jen obchodně, ale také emotivně. Údajně si přeje "měkký" film, který by nezmiňoval temnější stránky zpěvákovy kariéry.

Fenomén 20. století

Fenomenální americký zpěvák a herec Frank Sinatra si udržel popularitu po 60 let. Získal nespočet cen, vydal desítky alb a natočil několik filmů. Přátelil se s největšími celebritami, s prezidenty a údajně i s mafiány.

Z nepřeberného množství jeho nahrávek v povědomí dodnes přežily hlavně skladby My Way, I've Got You Under My Skin, Strangers in the Night, Something Stupid nebo New York, New York.

Sinatra se podle mnoha svědků stýkal s podsvětím, nicméně mu nikdy nebyl prokázán žádný závažný trestný čin.