Na pondělní ráno měl dohodnutý rozhovor na rádiu Frekvence 1. Tam už ale nedorazil. Dopoledne se rozšířila informace o tom, že Petr Muk zemřel. V prvních fázích ji nikdo z jeho okolí nebyl schopen potvrdit ani vyvrátit. Mnozí jí nevěřili a někteří nevěří doteď.

Také si přečtěte: Zemřel zpěvák Petr Muk

Minulý týden jsme spolu vedli rozhovor. Dorazil o chvíli později a omluvil se, že prý měl předcházející večer návštěvu a šel spát později. Přišel se svým psem, pětiletou fenkou Chiarou, o které je jedna písnička na nové desce V bludišti dnů, která vyšla v pátek.

Zdálo se, že právě Chiara jediná mu působí starosti. Měla za sebou operaci malých nádorů a Petr na jejím těle pár dnů po ní objevil další. Několikrát během rozhovoru se k němu přátelsky přitulila. On své povídání vždy přerušil a pohladil ji.

„Na tu písničku se psal znovu text. Operace psa byl pro mě tak silný zážitek, že jsem svého textaře Honzu Dvořáka poprosil, aby původní text odložil a napsal nový. Popisuje pocity, které jsem tenkrát měl. Měli jsme s manželkou obavu, co nám doktoři po operaci řeknou. Naštěstí to byla dobrá zpráva, nádor se zachytil včas a byl odstraněn. Tu novou bulku, kterou jsem objevil, s doktory sledujeme,“ řekl.

Hovořil o turné k albu. Plánoval. Řekl mi, že chystá projekt, o kterém nechce zatím příliš hovořit. Měl se odehrát na divadelních prknech a byl ve stadiu plánu.
Měl se také vrátit s Oceánem. Přestože to stále popíral, minulý týden prý dostal od zbytku kapely demosnímek se třemi nahrávkami, aby měl představu, jak by měly vypadat.

Jeho náhlá smrt je nepokorná k jeho úsilí. Byl plný chuti do práce a těšil se na turné. Chtěl poskytnout co nejvíc rozhovorů k nové desce a v červnu se chystal na koncerty Billyho Idola a Gossip.

Jeho poslední album V bludišti dnů se navíc povedlo. Byl v umělecké formě, ale bohužel toho už nevyužije. Zanechal po sobě dobrou práci.