Důvodem zdržení jsou opakovaná odvolání firem neúspěšných při výběrových řízeních. Termín návratu souboru na domácí jeviště by však podle něj neměl být ohrožen.

"Skluz je zhruba dvouměsíční, ale myslím, že by se v tuto chvíli ještě neměl promítnout do koncového termínu - tím je podzim 2005," uvedl Kulhánek. Harmonogram rekonstrukce, která si vyžádá přes 670 milionů, podle Kulhánka nepočítal - a ani počítat nemohl - s neúspěšnými zájemci o získání pozice technického dozoru, investora a projektanta, kteří se "stále dokola" budou odvolávat. Hlavní město Praha má však podle něj vůli historické divadlo zrekonstruovat a uvést do provozu.

West Side Story v Kongresovém centru

Karlínský soubor hraje už rok v Kongresovém centru Praha. Během podzimu se musel přestěhovat z komornějšího Koncertního do Kongresového sálu. Tam bude mít také v pátek premiéru nové nastudování slavného Bernsteinova muzikálu West Side Story.

V režii Jana Pechy, choreografii Heleny Brouskové a pod taktovkou Arnošta Moulíka se divákům představí Aleš Briscein, David Uličník, Lucie Černíková, Tereza Duchková, Vladimír Čech, Roman Vojtek a další herci, zpěváci a tanečníci.

"Geniální Bernstein je nepřekonatelný, novodobý příběh Romea a Julie i zbytečného zabíjení obohatil romantickou hudbou i jazzem," uvedl na tiskové konferenci dirigent Arnošt Moulík. "Celý život rád pracuji s mladými lidmi, ale není jednoduché vybrat takové mladé představitele, kteří by dostáli náročné pěvecké linii. Byla to ale velice krásná práce," dodal Moulík.