Sdružení Rozmarýna pomáhá mladým lidem po odchodu z dětského domova začít samostatný život. Koncert bude již třetím v řadě. Tradiční jarní koncerty se stávají jedním z mnoha příspěvků skupiny v rámci tohoto projektu

"Dali jsme letos dražší vstupenku, tak se nám snad podaří vybrat více peněz," uvedl Cais. Dodal, že loni pro Rozmarýnu získali téměř 30 000 korun.

Na Den dětí na Ladronku zvou Tata Bojs malé děti a 12 z nich, vybraných na základě soutěže vyhlášené výrobcem dětských plen, si zahraje v jejich novém videoklipu k písni Vítací s textem "ahoj děti, pojďte se nám narodit". Videoklip se bude natáčet při asi hodinovém koncertu. "Použijeme různá pískadla, chrastidla, zvonečky a akustické nástroje," podotkl Cais.

Kapela podle jeho slov prožívá "miminkovské období", během posledního roku zaznamenali v Tata Bojs čtyři přírůstky.

V polovině dubna Tata Bojs zvítězili v ojedinělém hudebním klání s Monkey Business, prvním svého druhu v České republice. V pražském klubu SaSaZu na akci s názvem Red Bull Soundclash po čtyřech soutěžních kolech o vítězi rozhodlo přístrojové měření intenzity ohlasu u přítomných diváků.

"Byli jsme v pozici 'lůzra', takže jsme měli možnost překvapit nebo dostát své pozici. Důležitější než vítězství bylo, že šlo o příjemný večírek pro nás i pro diváky," uvedl Mardoša. Zdůraznil, že šlo o to, kdo se postaví k věci vtipněji.

V listopadu nové album

V březnu se Tata Bojs poprvé sešli nad novými hudebními nápady, které by rádi na přelomu října a listopadu proměnili v nové album.

Podle Caise tentokrát zvolí jiný způsob nahrávání, do studia půjdou již s hotovými písněmi. Některé možná zahrají už v létě na festivalech. "Obrousí se a získají na určité pevnosti," míní Cais.

Kapela letos s výjimkou Sázavafestu a Open Air Festivalu v Panenském Týnci nebude hrát na velkých akcích, spíše na středních a malých festivalech.