Režisérem karlínské verze využívající původní text Michaela Prostějovského bude Američan Gabriel Barre.

"Je to nevděčná úloha bojovat s takovou legendou, jakou byl Ježíš na Výstavišti, ale ten muzikál je tak úžasný, že jsme do toho šli i s vědomím, že sklidíme kritiku," uvedl ředitel HDK Egon Kulhánek.

Zkoušky začnou 12. července. Z původního obsazení se v Karlíně objeví také představitel Annáše Jindřich Vobořil, rekordman, který na kruhovou scénu vystoupil 1224krát. V dalších rolích se v Karlíně představí například Viktor Dyk a Václav Noid Bárta v roli Jidáše, Dasha jako alternace Máří Magdaleny nebo Jiří Korn a Ondřej Brzobohatý jako Hérodés. Zcela novou tváří muzikálové scény je vítěz konkurzu Michal Skořepa, který bude alternovat jako Ježíš i Jidáš.

"Ze zhruba šesti set lidí na konkurzu mě oslovil natolik, že dostane důvěru v obou rolích," podotkl umělecký šéf HDK Pavel Polák.

Verze z 90. let je legendou

Česká verze opery Jesus Christ Superstar v 90. letech dosáhla v divadle Spirála dosud nepřekonaných 1288 repríz pro 850 000 diváků. "Těším se na to, že se nejen vrátí lidé, kteří Ježíše viděli před lety, ale přijde nová generace, která to zná jen z vyprávění a nahrávek," řekla Basiková.

Muzikál Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber v roce 1969. Vypráví o posledních dnech Ježíše Krista od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Uveden byl nejdříve v londýnském West Endu a následně pak i na Broadwayi. O čtyři roky později vznikl podle divadelního muzikálu slavný film v režii Normana Jewisona.

Inscenace se na Výstavišti hrála v letech 1994 až 1998 s Kamilem Střihavkou a Danem Bártou v hlavních rolích. K desátému výročí derniéry připravil hudebník a dirigent Ota Balage řadu večerů s jeho koncertní podobou, které byly uvedeny na karlínské scéně i mimo Prahu, definitivně skončily koncem loňského roku. Vystupovali v nich i další protagonisté úspěšné inscenace včetně Báry Basikové, Aleše Brichty, Bohouše Josefa a řady hostů.